Opolskie Centrum Arbitrażu i Mediacji

Opolskie Centrum Arbitrażu i Mediacji (OCAM) to instytucja powołana przy Opolskiej Izbie Gospodarczej w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Naszym celem jest popularyzacja mediacji oraz tworzenie szerokiego dostępu do możliwości pozasądowych metod rozwiązywania sporów. Zajmujemy się przede wszystkim sporami, w których co najmniej jedną ze stron jest przedsiębiorca.

Zależy nam, aby ułatwić polskiemu biznesowi dostęp do szybkiego i niedrogiego sposobu rozwiązywania sporów, a dzięki temu poprawić warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw kluczową korzyścią z proponowanej przez nas mediacji może być oszczędność czasu i pieniędzy, poświęcanych do tej pory na rozwiązywanie sporów.

Nasz projekt jest prowadzony we współpracy z sądami powszechnymi i ma na celu ich odciążenie oraz skrócenie czasu trwających postępowań. Co ważne, działamy według najwyższych standardów mediacji, wypracowanych na poziomie ogólnokrajowym.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 

Złóż wniosek o mediację

7-30 dni

do zakończenia sprawy
drogą mediacji

685 dni

dochodzenie roszczeń
na drodze sądowej

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
X