Projekt Krajowy Rejestr Mediatorów

Konfederacja Lewiatan organizuje szkolenia wyłącznie dla osób z województw: mazowieckiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego i małopolskiego (zamieszkujące lub pracujące na terenie jednego z tych województw).

 

W RAMACH TEGO PROJEKTU SZKOLENIA I WALIDACJA PO SZKOLENIACH SĄ BEZPŁATNE DLA ICH UCZESTNIKÓW.

 

Konfederacja Lewiatan w ramach projektu “Upowszechnianie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne” organizuje bezpłatne 24 i 80 godzinne szkolenia przygotowujące do walidacji czyli egzaminu w ramach Kwalifikacji rynkowej: Prowadzenie Mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych opisanych w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Cykl szkoleń skierowany jest do uczestników z województwa mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Szkolenia 24-godzinne przewidziane są dla mediatorów już funkcjonujących na rynku,

natomiast szkolenia 80-godzinne przeznaczone są dla osób, które nie są mediatorami, a które chcą rozpocząć swoją mediacyjną drogę.

Szkolenia 24-godzinne w ramach projektu nie są szkoleniami specjalistycznymi dla mediatorów - głównym celem tych szkoleń jest powtórzenie wszystkich obszarów tematycznych, które mogą pojawić się na walidacji. Będą to więc często tematy podstawowe, które dla doświadczonego mediatora są oczywiste - jak chociażby źródła konfliktu, definicja, zasady, czy etapy mediacji, techniki komunikacyjne, rodzaje negocjacji, itd. Szkolenia te pozwolą usystematyzować swoją wiedzę i ewentualnie ją uzupełnić.

Szkolenia 80-godzinne będą natomiast od podstaw przygotowywały do walidacji osoby, które nie są mediatorami, ale które chciałyby nabyć kwalifikację rynkową: Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych.

Po szkoleniu każdy uczestnik przystąpi do walidacji czyli egzaminu w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Walidacja będzie składała się z dwóch etapów - pisemnego i praktycznego. Egzamin zostanie przeprowadzony w Instytucji Certyfikującej – Konfederacji Lewiatan.

O szczegółach i terminach będziemy Państwa informowali na bieżąco.

Zapraszamy Państwa do rejestracji pod adresem : rejestracja@cammediacje.pl

Złóż wniosek o mediację

7-30 dni

do zakończenia sprawy
drogą mediacji

685 dni

dochodzenie roszczeń
na drodze sądowej

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
X