Standardy mediacyjne CAM

Standardy Centrów Arbitrażu i Mediacji powstały w celu zapewnienia właściwego przeprowadzenia mediacji. Tekst Standardów CAM dostępny jest tutaj.

Aby uczynić proces mediacji bardziej przystępnym oraz przejrzystym zbudowano specjalny system informatyczny wraz z infolinią „Znajdź Mediatora”, która ma pomagać w odnalezieniu właściwego Centrum i Mediatora, a w konsekwencji w rozwiązywaniu sporu w drodze mediacji.

Przymierzasz się do mediacji?

W kilku prostych krokach pokażemy Ci jak przebiega typowa mediacja.

Do mediacji możesz przystąpić na dwa sposoby:

 • samodzielnie składając wniosek za pomocą strony internetowej: www.cammediacje.pl,
 • dzwoniąc na infolinię i wspólnie z koordynatorem składać wniosek.

 1. Krok pierwszy

  Zarejestruj się na naszej stronie i utwórz konto, za pomocą którego będziesz mógł składać wnioski, kontaktować się z mediatorem, ustalać terminy spotkań.

 2. Krok drugi

  Wybierz Centrum Arbitrażu i Mediacji. W realizacji tego punktu pomoże Ci wyszukiwarka umieszczona na stronie internetowej: www.cammediacje.pl/wyszukiwarka

  Pamiętaj, że nie musisz wybierać  Centrum Arbitrażu i Mediacji, które mieści się w Twoim województwie. Masz prawo wybrać dowolne Centrum z prezentowanej listy. Na naszej stronie znajdziesz informacje o każdym z Centrów, co więcej będziesz mógł także zapoznać się z listą mediatorów każdego z nich.

 3. Krok trzeci

  Wybierz mediatora. Na naszej stronie znajdziesz pełną listę wykwalifikowanych mediatorów, którzy pomogą Ci w znalezieniu najkorzystniejszej ścieżki rozwiązania Twojego sporu.

 4. Krok czwarty

  Złóż wniosek. Po wyborze właściwego Centrum oraz mediatora złóż wniosek o mediację (pamiętaj, że możesz zrobić to za pomocą naszej strony internetowej). Opisz krótko najważniejsze aspekty sprawy, a następnie wyślij wniosek do wybranego Centrum.

 5. Krok piąty

  Dokonaj opłaty zgodniej z regulaminem wybranego Centrum.

 6. Krok szósty

  Mediuj.
  Po zatwierdzeniu wniosku skontaktuje się z Tobą przedstawiciel wybranego przez Ciebie Centrum i pokieruje Cię w dalszych działaniach. Całość prowadzonej mediacji będziesz mógł obserwować na swoim profilu. Wszystkie powiadomienia będą trafiały także na Twoją skrzynkę mailową.

         

Złóż wniosek o mediację

7-30 dni

do zakończenia sprawy
drogą mediacji

685 dni

dochodzenie roszczeń
na drodze sądowej

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
X