Wielkopolskie Centrum Arbitrażu i Mediacji

Wielkopolskie Centrum Arbitrażu i Mediacji (WCAM) to instytucja powołana przy Wielkopolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zasadniczym celem WCAM jest tworzenie szerokiego dostępu do możliwości pozasądowych metod rozwiązywania sporów, a także promocja tego typu rozwiązań. Ośrodek zajmuje się przede wszystkim sporami, w których co najmniej jedną ze stron jest przedsiębiorca.

Realizatorom projektu zależy na tym, aby ułatwić polskiemu biznesowi dostęp do szybkiego i stosunkowo niedrogiego sposobu rozwiązywania sporów. Dzięki temu poprawić się mają warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, a także nastąpić ma odciążenie sądów powszechnych i skrócenie czasu trwających w nich postępowań. Co ważne, w ramach programu zostały opracowane jednolite standardy mediacji na poziomie ogólnokrajowym. Kolejną korzyścią płynącą z projektu jest także integracja organizacji pozarządowych działających na rzecz polskich przedsiębiorców. Dla sektora MSP kluczową korzyścią może być oszczędność środków finansowych i czasu, które do tej pory firmy poświęcały na rozwiązywanie sporów.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

www.caim.com.pl

 

Złóż wniosek o mediację

7-30 dni

do zakończenia sprawy
drogą mediacji

685 dni

dochodzenie roszczeń
na drodze sądowej

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
X