Małopolskie Centrum Arbitrażu i Mediacji

Małopolskie Centrum Arbitrażu i Mediacji powstało przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie w roku 2014. Należy ono do sieci 16 wojewódzkich centrów arbitrażu i mediacji działających pod egidą Ministerstwa Sprawiedliwości. Centra tworzą ogólnopolską sieć działającą w oparciu o wspólne standardy działania, zapewniające najwyższy poziom profesjonalizmu prowadzonych postępowań mediacyjnych.

Naszym celem jest zapewnienie przedsiębiorcom optymalnych i przyjaznych warunków rozwiązywania konfliktów. Wszystkie centra należące do sieci CAM prowadzą mediacje gospodarcze, z uwzględnieniem sporów konsumenckich oraz sporów pomiędzy przedsiębiorcami i jednostkami administracji publicznej.

 Działalność Małopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie kontynuuje wieloletnią tradycję działań podejmowanych przez IPH na polu polubownych metod rozwiązywania sporów pomiędzy przedsiębiorcami. Od roku 2000 Izba z powodzeniem rozwija działalność sądu polubownego, oferując przedsiębiorcom profesjonalne, szybkie i skuteczne narzędzie rozwiązywania sporów w postaci arbitrażu, będącego alternatywą dla sądownictwa powszechnego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, w związku z wciąż ogromną ilością sporów gospodarczych trafiających na drogę sądową, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zdecydowała się poszerzyć swoją ofertę alternatywnych metod rozwiązywania sporów o mediację.

 

Złóż wniosek o mediację

7-30 dni

do zakończenia sprawy
drogą mediacji

685 dni

dochodzenie roszczeń
na drodze sądowej

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
X