Mediacje jako dobra praktyka sądów
Sąd Okręgowy w Warszawie opublikował na swoich stronach internetowych katalog dobrych praktyk. Centrum Mediacji Lewiatan jest współautorem dokumentu.
Inicjatywa na wzór tradycji American Inns of Court stanowi pierwszy etap ścisłej współpracy pomiędzy sądem i zawodowymi pełnomocnikami w celu przyspieszenia postępowań sądowych. Opracowane dokumenty mają przyczynić się do bardziej efektywnego przebiegu postępowań sądowych i pomóc wszystkim podmiotom zaangażowanym w tworzenie planów rozprawy. Dotychczas brak planu rozprawy był jedną z głównych przyczyń przedłużających się postępowań sądowych.
Jak zauważa dyrektorka Centrum Mediacji Lewiatan Małgorzata Miszkin-Wojciechowska, która uczestniczyła w pracach nad katalogiem dobry praktyk, umieszczenie w nich zachęty do podejmowania mediacji powinno zwiększyć liczbę spraw, kierowanych na tę drogę przez sądy. – Skorzystają przede wszystkim przedsiębiorcy, bo postępowania sądowe będą mogły kończyć się w drodze ugody, co znacznie skróci ich czas.
Patronat nad opracowaniem katalogu dobrych praktyk objęła Prokuratoria Generalna Rzeczypospolitej Polskiej.
Zapoznaj się z Dobrymi Praktyki Sądu Okręgowego w Warszawie
Złóż wniosek o mediację
7-30 dni
do zakończenia sprawy
drogą mediacji
685 dni
dochodzenie roszczeń
na drodze sądowej
CAM-K
Centrum Mediacji Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3
00-727 Warszawa
Tel. (+48 22) 55 99 967
