Maria Janeczko-Janicka

Prawnik, mediator stały wpisany na listę Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu, członek Polskiego Centrum Mediacji, zawodowo związana z administracją publiczną (10 lat) oraz oświatą. Wykształcenie z zakresu prawa zdobyła na UAM w Poznaniu.
Uzyskała certyfikat mediatora, kończąc szkolenia z zakresu mediacji cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, a także oświatowych i dot. nieletniego sprawcy czynu karalnego. Odbyła studia podyplomowe z zakresu finansów (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), prawa dowodowego (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) oraz liczne szkolenia z zakresu prawa i procedury administracyjnej.
Współpracowała z przedsiębiorcami jako doradca prawny. Będąc członkiem korpusu służby cywilnej zyskała doświadczenie zawodowe w zakresie postępowania administracyjnego (prowadzenie postępowań odwoławczych, nadzwyczajnych, nadzorczych, dyscyplinarnych). Podejmuje różnorodne działania mającej na celu propagowanie idei mediacji (m. in. formułowanie i rozpowszechnianie mediacyjnych klauzul umownych, wdrażanie szkoleń dedykowanych urzędnikom, działalność informacyjną w sądach).

Złóż wniosek o mediację

7-30 dni

do zakończenia sprawy
drogą mediacji

685 dni

dochodzenie roszczeń
na drodze sądowej

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
X