Webinar Mediacja i Arbitraż. Korzyści płynące ze stosowania alternatywnych metod rozwiązywania sporów w sporach gospodarczych i pracowniczych.

 

Konfederacja Lewiatan,  

Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan  

oraz Centrum Mediacji Lewiatan 

zapraszają do udziału w bezpłatnym webinarze: 

Mediacja i Arbitraż.  

Korzyści płynące ze stosowania alternatywnych metod rozwiązywania sporów w sporach gospodarczych i pracowniczych.

 

Seminarium odbędzie się w dniu 7 czerwca 2023 r. w godzinach 15:00 – 18:00 za pośrednictwem platformy Zoom. 

 

REJESTRACJA: http://ikongr.es/c/IFGzboAE

PROGRAM* 

15:00 - 16:30 - mec. Monika Stachura 

• Otwarcie spotkania 

• Mediacje gospodarcze i pracownicze – specyfika, korzyści. Case study. 

• Krajowy Rejestr Mediatorów, Zintegrowany System Kwalifikacji, kwalifikacje dot. mediacji. 

16:30 - 18:00 - dr Tomasz Cyrol 

• Klauzule arbitrażowe, konwersja postępowania przed sądem powszechnym na postępowanie arbitrażowe - kiedy i dlaczego przedsiębiorcy powinni sięgać po arbitraż? Case Study. 

Webinar zorganizowany zostanie w ramach projektu „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne". 

Do udziału w webinarze zapraszamy osoby (zamieszkujące, prowadzące działalność/praktykę lub zatrudnione) z województw: mazowieckiego, śląskiego, łódzkiego oraz opolskiego*. 

 

* Bezpłatne seminaria dla uczestników z pozostałych województw organizowane są/będą w ramach Projektu przez pozostałych Partnerów tj.: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Centralny Instytut Analiz Polityczno-Prawnych oraz Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. 

Organizatorzy nie przewidują wystawiania zaświadczeń o biernym uczestnictwie w webinarze. 

 

r. pr. Monika Stachura  

Trenerka, mediatorka, moderatorka. Polubownymi metodami rozwiązywania sporów, w szczególności mediacją, zajmuję się od 2006 r. Od 2008 r. prowadzi szkolenia z tego zakresu, a od 2010 r. jest mediatorką, która została po uprzednim ukończeniu szkoleń i warsztatów dla mediatorów oraz odbyciu staży w dwóch niezależnych od siebie warszawskich ośrodkach mediacyjnych. Zajmuję się także moderacjami.  

dr Tomasz Cyrol 

Adwokat, arbiter z listy arbitrów rekomendowanych Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan, negocjator, mediator (od 2010 r.), doktor nauk prawnych. Członek International Bar Association (członek zarządu Mediation Committee IBA oraz przedstawiciel Mediation Committee na Europę oraz Polskę). Członek Towarzystwa Akademickiego oraz Sekcji Rozwiązywania Sporów Instytutu Allerhanda. Ukończył studia podyplomowe oraz szereg szkoleń z zakresu negocjacji i mediacji, m.in. w ramach Harvard Law School Program on Negotiation (Cambridge, MA) – czy Psychological Mediation and Mediation Advocacy Course (Regent’s University London). Wykładowca akademicki (adiunkt na Uniwersytecie Pedagogicznym Kraków) i trener w zakresie negocjacji. 

 

Aktualności

19, 20 oraz 26 sierpnia 2023 r. - Bezpłatne 24-godzinne szkolenie dla mediatorów z woj. opolskiego przygotowujące do walidacji kwalifikacji rynkowej „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych

19, 20 oraz 26 sierpnia 2023 r. - Bezpłatne 24-godzinne szkolenie dla mediatorów z woj. opolskiego przygotowujące do walidacji kwalifikacji rynkowej „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych".

100 godz. szkolenie: Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych i gospodarczych z certyfikatem ZSK.

100 godz. szkolenie: Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych i gospodarczych z certyfikatem ZSK.

Bezpłatne limitowane Webinarium

Bezpłatne limitowane Webinarium "Mediacja pracownicza i e-mediacja" 27 lipca 2023 r. godz. 15.00-19.00

Złóż wniosek o mediację

7-30 dni

do zakończenia sprawy
drogą mediacji

685 dni

dochodzenie roszczeń
na drodze sądowej

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
X